Primarul comunei Florești, Bogdan Pivariu, a declarat la Horia Nasra Show că una dintre cele mai importante soluții pentru descongestionarea traficului din Florești și Gilău (DN1) este finalizarea segmentului lipsă de autostradă care ar permite devierea unei părți importante a traficului de tranzit.
Potrivit edilului, studiile realizate pentru această conexiune rutieră arată clar impactul pe care l-ar avea asupra circulației din zonă.
„Nu cred, știu. Am văzut studiile făcute pentru acea bucată de autostradă lipsă și doar acel pasaj care ar lega zona de la Nădășelu scoate foarte mult trafic. În momentul în care s-ar finaliza acea lucrare, aproape 30% din traficul aferent comunei Florești și probabil și al comunei Gilău ar merge pe acolo”, a declarat Bogdan Pivariu.
Primarul a explicat că administrația locală a început să analizeze în detaliu problema traficului după ce a observat volume tot mai mari de mașini aflate în tranzit prin localitate.
„De aici am plecat și noi cu proiectele de centuri. Am analizat imaginile de pe camerele montate la intrare, la ieșire și în interiorul localității. Cele mai importante pentru noi au fost cele de la intrare și ieșire, pentru a vedea exact cât reprezintă traficul de tranzit”, a afirmat edilul.
Bogdan Pivariu spune că administrația a utilizat inclusiv sisteme bazate pe inteligență artificială pentru a interpreta datele privind circulația rutieră: „Am folosit inclusiv inteligență artificială pentru a analiza fluxurile de trafic și pentru a înțelege exact comportamentul șoferilor și volumele de tranzit”, a precizat acesta.
Potrivit datelor colectate, cele mai aglomerate zile din săptămână sunt luni și joi, când traficul crește semnificativ: „Lunea și joia traficul de tranzit crește între 30% și 40%. Lunea putem să înțelegem mai ușor de ce, însă joia a fost și pentru noi o surpriză”, a spus primarul din Florești.
Edilul a explicat că specialiștii în trafic consultați de administrația locală au oferit mai multe explicații pentru acest fenomen, una dintre cele mai plauzibile fiind legată de programul de lucru flexibil și de plecările anticipate pentru weekend.
„Specialiștii ne-au explicat că vinerea multe instituții au program scurt, iar multe persoane își iau concediu pentru a pleca mai devreme din oraș. Astfel, traficul începe să se disperseze încă de joi”, a declarat Bogdan Pivariu.
Problema traficului din zona Florești-Gilău, de pe DN1, rămâne una dintre cele mai mari provocări pentru întreaga zonă metropolitană Cluj. În lipsa unor investiții rapide în infrastructură și a unor conexiuni eficiente cu autostrada, aglomerația continuă să afecteze zilnic zeci de mii de oameni.
Declarațiile primarului Bogdan Pivariu evidențiază faptul că administrațiile locale încearcă să identifice soluții bazate pe analize și tehnologii moderne, însă implementarea marilor proiecte de infrastructură rămâne decisivă pentru viitorul mobilității din zonă.
